TRAFİK SİGORTASI

van-trafik-sigortasi-pamuk-sigorta-şirketi trafik sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Motorlu araç sahibinin zorunlu olarak yaptırması gereken sigorta türüdür. Otomobil, kamyonet, minibüs, kamyon v.b araçların yaptırması devlet tarafından zorunlu tutulan sigorta türüdür. Motorlu bir taşıtın kusurlu olarak üçüncü şahıslara verdiği zararları karşılar. Bundan dolayı Zorunlu Trafik Sigortasının bir diğer ismi Mali Sorumluluk Sigortasıdır. Tazminat ile maddi zararların yanı sıra, kazaya ilişkin tedavi giderleri ve zarar gören kişilerin sakat kalması veya hayatını kaybetmesi halinde kazada zarar gören kişinin ailesine ödeme yapar. Bu tazminat kazada yaşamını kaybeden veya sakat kalan kişinin yaşına, gelirine göre değişiklik gösterir.

Pamuk Sigorta’da Hangi Sigorta Şirketlerinden Teklif Alabilirim?

Anadolu Sigorta, Ankara Sigorta, Bereket Sigorta, Doğa Sigorta, ERGO Sigorta, GULF GİG Sigorta, Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Koru Sigorta, MAPFRE Genel Sigorta, Quick Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Unico Sigorta, Türkland Sigorta, Allianz Sigorta, TMT Sigorta, Neova Sigorta ve Zurich Sigorta gibi bir çok sigorta teklifleri alabilirsiniz. Acenteliği bulunan 28 farklı sigorta şirketi ile sizlere Pamuk Sigorta avantajı ile en uygun trafik sigortasını en kapsamlı teminatlarla kesmekteyiz.

Zorunlu Trafik Sigortasında 7 Basamak Neyi İfade Eder?

Bu sigortanın poliçe primlerinin belirlenmesinde 7 basamaktan oluşan bir tarife etkilidir. Hasarsızlık indirimi kapsamında uygulanan basamak tarifesine göre 7. basamak en güvenilir araç sahibidir. Bu belirlenirken, sürücünün geçmiş dönemdeki sürüş performansı dikkate alınır. Bu basamaklarda ödenecek prim için sigorta şirketlerinin vereceği teklif prim teklifleri önemli olsa da alt ve üst sınırları ilgili kurumlarca belirlenmektedir. Buradaki ayrım sigorta şirketlerinin verdiği teminatlarla ve hizmetle doğru orantılıdır diyebiliriz. Sigorta kademeleri arasındaki fiyat farkının bir diğer sebebi de ülkemizde bulunan illerin risk katsayı durumlarıdır. Kademe sayısı düştükçe araç sahibinin risk derecesi arttığından poliçe primlerinde de artış izlenir. İlk kez otomobil alan araç sahipleri sisteme 4. kademeden giriş yapar ve kaza yapmadığı her yıl derecesi bir kademe yükselir, trafik kazası yaparsa kademesi düşer. 1. kademe trafikte en riskli sürücüleri temsil eder ve bu araçların sahipleri en yüksek sigorta primlerini ödeyen grupta yer alır. Siz de İzmir sigortacılık işlemlerinizi, Pamuk Sigorta da yaptırın. Kazançlı çıkın.

Trafik Sigortası Arabamın Kendi Hasarını Karşılar mı?

Hayır. Bu sigorta sadece üçüncü şahıslara verilen zararları karşılar. Aracınızın hasarını ödemez, bunun için izmir en uygun kasko firmaları arasında seçim yapan bizden fiyat alıp kasko yaptırmanız gerekir. İzmir Kasko işlemlerinizi güvenle İzmir Pamuk Sigorta güvencesi ile yaptırabilirsiniz. Bazı durumlarda ise şirketler kendi poliçelerini avantajlı duruma getirebilmek için Tamamlayıcı Trafik Sigortası adı altında çeşitli ürünler ortaya çıkartarak kendilerini ön plana çıkartmaktadır. Bir diğer modeli içinde Yol yardım Trafik Sigortası diyebiliriz.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Hesaplama yapılırken primler her sigorta şirketi tarafından kendi iç işlerine göre serbest şekilde belirlenir. Diğer bir değişle her sigorta şirketi kendi aktüeryal çalışması neticesinde tarifesini oluşturmaktadır. Aracın yaşı, marka ve modeli, trafiğe kayıtlı olduğu il, sürücünün yaşı ve hasarsızlık indirimi veya sür prim gibi unsurlar zorunlu sigorta fiyatları hesabını etkilemektedir.

İzmir Pamuk Sigorta’da Trafik Sigortası Nasıl Satın Alınır?

İzmir Pamuk Sigorta Acentesi olarak 28 farklı sigorta firmasından İzmir’da, Hakkari’de, Iğdır’da, Ağrı’da , Bitlis’de, Batman’da, Muş’da ve Türkiye’nin her yerinde Aracınızın Trafik Sigortasını bir telefon yardımı ile yada İzmir Pamuk sigortanın internet sitesi üzerinden teklif sayfası‘na talep bırakarak yaptırabilirsiniz. İzmir sigorta firmaları arasında yer alan şirketimiz ile daha iyiyi isteyin her zaman.

Zorunlu Trafik Sigortasında Gecikme Zammı Uygulanır mı?

Bu zorunlu sigortayı yaptırmama ve yenilememe durumlarında araç sahipleri her ay için %5 oranında gecikme cezası ile karşılaşır. Zorunlu araç sigortası zamanında yaptırılmadıysa, araç sahibinin basamağı sabit kalır ve trafik poliçesinde indirim hakkı kaybedilir. Gecikme zammı ile karşılaşmamak için poliçe yenileme dönemlerini takip etmek gerekir. Toplamda gecikme zammı %50’yi geçemez.

Yeni Araç Aldım. Trafik Sigortasını Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Son günlerde gerek sosyal medya gerekse diğer bilgi mecralarında bu konu oldukça gündemde. Öncelikle unutulmamalıdır ki, yeni alınan araçlarla ilgili en hızlı şekilde sigorta yaptırılması gereklidir. Olası bir kaza anında herhangi bir sorun yaşamamanız için Trafik Tescil İşlemi sizin lehinize değiştikten sonra en yakın sigorta acentesinden ya da daha uygun fiyatlar için İzmir Trafik Sigortası en uygun fiyatları için İzmir Pamuk Sigorta’ya uğramanızı tavsiye ederiz.

Eğer bir aracı yeni tescil olarak almışsanız doğru yerdesiniz. “Sıfır araçların Trafik Sigortası” ve “ikinci el araçların trafik sigortası” arasında fark vardır. Sıfır alınan araçlarda trafik sigortası araç tescili için yaptırmak zorunludur. 2. el bir araç trafik sigortasındaki durum ise devlet tarafından zorunlu olarak yeni araç sahibine 15 gün süre ile zaman verilmektedir. Peki 2. el araç aldım kaza yaptım. 2. el araç aldım trafik sigortam olmadan kaza yaptım. Şimdi ne olacak diye düşünmenize gerek yoktur. Bu gibi durumlarda araç aldığınız kişinin yaptırmış olduğu zorunlu karayolları mali sorumluluk sigortası bu 15 günü kapsamaktadır. Bu 15 gün içerisinde yapılan kazalarda ödemeyi sizin aracı aldığınız kişinin poliçesi karşılar.

Araç Noter satışında trafik sigortası yapmak zorunlu mudur?

Aracınızı satmak istiyorsunuz. Aracınızın Trafik sigortası günü geçmiş. Bu gibi durumlarda noterdeki işlemleriniz devam etmemektedir. Araç Satışı için yapılacak noter işlemlerinde trafik sigortası olması gerekmektedir. Araç satışından sonra trafik sigortamı iptal edebilir miyim? Araç satışından sonra trafik sigortası ücretini alabilir miyim? gibi soruların cevabını da yeri gelmişken verelim. Araç satışından sonra fazladan 15 günlük prim kesintisi ile trafik sigortanızı iptal edebilirsiniz.

Trafik Sigortası kaza sonucundaki tedavi masraflarımı karşılar mı?

Trafik Sigortası karşı tarafa verdiğiniz bedeni ve maddi zararları kapsar. Sağlık giderleri teminatı Sosyal Güvenlik Kurumunun sorumluluğunda olup ilgili teminat dolayısıyla sigorta şirketinin ve Güvence Hesabının sorumluluğu 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 98 inci maddesi hükmü gereğince sona ermiştir.

Ticari taksilerin Trafik Sigortası primi neden otomobiller için belirlenen primden yüksek olabilir?

Primler her bir araç cinsinin hasar ve prim toplamlarına göre ayrı ayrı tespit edilir ve her şirketin primi farklı olabilir. Bu sebeple ticari taksilerin primi otomobilden daha yüksektir şeklinde bir genelleme yapılması doğru değildir.

Trafik Sigortası manevi tazminat taleplerini karşılar mı?

Trafik Sigortası manevi tazminat taleplerini karşılamaz. Manevi tazminat konusu kasko sigortası alanında gündeme gelebilmektedir. Bu kasko sigortasının konusudur. Kasko Manevi Tazminat konusuyla ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Motorlu aracın kazaya karışıp karışmaması Trafik Sigortasının primini etkiler mi?

Evet, etkiler. Sigorta şirketleri, Trafik Sigortası Tarife ve Talimatlarında belirtilen basamak ve oranlara göre hasarsızlık indirimi veya prim artırımı uygulaması yaparlar. İşleten sıfatıyla ilk kez trafiğe çıkacaklar için dördüncü basamaktan prim uygulanır. Araç kazaya karıştıkça sigorta basamağı düşer, hasarsız devam ettikçe sigorta basamağı yükselir.

Aracımı sattım, yeni alıcıya Trafik Sigorta poliçem devir olabilir mi?

Trafik poliçelerinde araç satışı olduğu zaman poliçe yeni alıcıya geçmez. Araç sahibi mevcut poliçesini iptal ettirir ve kalan gün kadar prim iadesini alır. Yeni alıcı kendi adına aracın tescil tarihine göre yeni bir poliçe tanzim ettirir. Referans.

Bu gibi durumlardan dolayı, yukarıda da belirttiğimiz üzere trafik sigortası devri mümkün değildir. Bir trafik sigortasının iptali ve akabinde yeni bir mali sorumluluk sigorta poliçesi yapılması gerekir.

Trafik Poliçesi fiyatları İçin Hemen Arayın : 0507 610 65 14

Trafik sigortası teklifi almak için hemen tıklayın.