SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası nedir?

Seyahat sağlık sigortası, yurt içi ve dışı seyahatlerinizde başınıza gelebilecek hastalık, kaza, valiz kaybı, yaralanma ya da ani hastalık nedeniyle, yurt dışında tedavi gibi olanaklar sunan ve risklere karşı sizi güvence altına alan bir sigortadır. Yurt dışı seyahat sigortası, Avrupa ülkeleri için vize başvuruları esnasında aranan bir ön koşuldur. Bu sebeple “vize sigortası” olarak da adlandırılır.

Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları Nelerdir?

Seyahat sağlık sigortası, ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içinden yurt dışına veya yurt dışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri sağlıkla ilgili risklere karşı koruyan özel bir sigorta türüdür. 

Sigortacı, seyahat sırasında, poliçenin geçerli olduğu tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda, planlanan seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla, Sigortalı’ya, poliçede belirtilen teminatları sağlar. 

Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Seyahat sağlık sigortası, Türk vatandaşlarına vize uygulayan bazı ülkeler tarafından, vize başvurularıyla beraber zorunlu olarak talep edilir. Seyahat sağlık sigortası başvurusunun Sigortacı ile Sigortalı arasında, Sigortalı’nın seyahate başlamasından önce yapılması zorunludur. Sigortadan yararlanacak kişinin başvuru yaptığı sırada Türkiye’de bulunması gerekir, aksi takdirde poliçe geçersiz olacaktır. Seyahat sağlık sigortası, zorunluluktan öte, seyahat esnasında karşılaşılabilecek aksiliklerin yaratacağı hasarları gidermek için alınması gereken bir önlemdir.

Seyahat Sağlık Sigortasının Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Seyahat sağlık sigortasının süresi, poliçe süresine bağlı olarak seyahat gün(leri) ya da 1 yıl olarak belirlenebilir ve bu süre içerisinde yalnızca seyahatta olunan süre içerisinde yani ülke sınırları dışında sigorta geçerlidir. Yurt dışına yapılan seyahatler için Türkiye sınırlarından çıkıldığının tespit edilerek pasaporta işlendiği an sigorta geçerlilik kazanır. Ülkemiz sınırlarına girildiğinin tespit edilerek pasaporta işlendiği andan itibaren ise geçerliliğini yitirir. Yurt dışından yapılan seyahatler içinse seyahat sağlık sigortasının geçerliliği, Türkiye sınırlarına girildiğinin tespit edilerek pasaporta işlendiği andan itibaren başlar ve yine ülke sınırları dışına çıkıldığının tespit edilerek pasaporta işlendiği an sona erer. 

Seyahat sağlık sigortası diğer sigorta çeşitleri olan trafik sigortasıkasko sigortası, sağlık sigortası, bireysel sağlık sigortasıtamamlayıcı sağlık sigortasıDASK deprem ve doğal afet sigortası gibi 1 yıl düzenlenmek zorunda değildir. Seyahat sağlık sigortası Pamuk Sigorta’da isteğe ve ihtiyaca uygun olarak düzenlenebilmektedir. Bu şekilde vize durumunuza göre tanzim edebilmekteyiz.

Eğer Vize Alamazsam Seyahat Sağlık Sigortamı iptal edip ücretini alabilir miyiz?

Evet bir çok firmadan bunu tekrar alabilmemiz mümkündür. Daha iyi bir müşteri deneyimi için Pamuk Sigorta Müşteri Temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz. Teklif almak için Tıklayın.

Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Ülkelerde Zorunludur?

Avusturya, Hollanda, Belçika, İtalya gibi Schengen vizesi isteyen Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, vize koşulu olarak birçok ülke seyahat sigortası yaptırmayı zorunlu kılmıştır. Seyahat sağlık sigortasına ihtiyacınız olup olmadığınızı öğrenmek için seyahat edeceğiniz ülkenin/ülkelerin vize şartlarını kontrol edebilirsiniz.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortasında Verilecek Ek Teminatlar var mıdır?

Madde 6-Sigorta şirketleri özel şartlarında asgari teminatlar dışında ek teminatlar da verebilir. 

Trafik Poliçesi fiyatları İçin Hemen Arayın : 0507 610 65 14

Trafik sigortası teklifi almak için hemen tıklayın.