Nakliyat Flotan Poliçe Nedir?

Kaza Tespit Tutanağı Nasıl Doldurulur?
12 Şubat 2019
nakliyat emtea abonman poliçe izmir
Nakliyat Emtea Abonman Poliçe Nedir?
29 Mart 2020

Nakliyat Flotan Poliçe Nedir?

naliyat sigortası teminatları

Nakliyat Sigortası, bir diğer ismi ile nakliyat emtea sigortası, herhangi bir yük ve malın, taşıma yöntemlerinden olan karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu nakil vasıtalarıyla bir yerden başka bir yere götürülmesi esnasında uğrayabileceği hasar ve kayıpları  poliçede belirlenmiş Nakliyat Sigortası Genel Şartlar ve Özel Şartlar kapsamında güvence altına alan sigorta türüdür.

Nakliyat Sigortası poliçeleri tanzim edilirken, kendi içerisinde çeşitleri vardır. Bunlar;

  • Emtea poliçesi
  • Abonman poliçe
  • Nakliyat taşıyıcı sorumluluk sigortası
  • Katii poliçe
  • Geçiçi flotan poliçe
  • Emtia Blok Abonman

Flotan Sigorta nedir? Ne zaman flotan sigorta yaptırmalıyım? Flotan Sigorta hangi durumlarda ödeme yapar? Flotan Sigorta teminatları nelerdir? gibi sorularınızı şimdi cevaplamaya çalışacağız.

Flotan Sigorta malların taşıma sigorta poliçeleri yaptırılmadan önce, malların yükleme aşamasına kadar geçen ara süredeki riskleri kapsam altına alan poliçedir. Yükleme işlemi gerçekleştikten sonra flotan poliçeler kesin sigorta poliçelerine dönüşmektedir. Kesin sigorta malların yüklendiği esnada düzenlenebilen poliçelerdir. Flotan poliçeler bundan dolayı geçiçi poliçelerdir.

İzmir nakliyat flotan poliçe

Neden Flotan Nakliyat Poliçesi Düzenlenmelidir?

Flotan Poliçeler nevi şahsına münhasır poliçelerdir. Nakliyat poliçeleri arasında özel bir yeri vardır. Nakliyat Emtea poliçeleleri düzenlenirken, poliçe içerisinde kullanılmak üzere fazla kalem bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle geminin, uçağın, yada tırların isim ve plaka bilgileri gerekmektedir. Çoğu zaman nakliyat firmaları bu bilgileri en son aşamada paylaşmakta ve bundan dolayı bu aradaki süreçte flotan poliçelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Nakliyat sigortaları ile ilgili İzmir Nakliyat Sigortası alanında uzman olan firmamız Pamuk Sigorta ile iş ve işlemlerini tamamlayabilir yada danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca Nakliyat Sigortası başlığındaki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.Nakliyat Sigortası Genel Şartları için de TSB‘nin sitesini ziyaret edebilirsiniz. Son olarak diğer bir sigorta platformumuz olan sigortaladik.com sizlerin hizmetinde.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/pamuksigortam/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 281
onuruzer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir