Nakliyat Emtea Abonman Poliçe Nedir?

Nakliyat Flotan Poliçe Nedir?
29 Mart 2020
uluslararası i.c.c klozları sigortacılık
I.C.C Institute Cargo Clauses (Enstitü Yük Klozu) Nedir?
30 Mart 2020

Nakliyat Emtea Abonman Poliçe Nedir?

nakliyat emtea abonman poliçe izmir

Nakliyat Emtea Abonman Poliçeler, ticari işlemlerde nakliyat sigortasına konu olarak bir yıl boyunca gerçekleştireceği tüm sevkiyatlarını teminat altına alan poliçe türüdür. Abonman poliçe ile yılın başından itibaren peşin sigorta güvencesi sağlanmaktadır.
Yıllık sevkiyat kapasitesine göre (sigorta bedelleri itibariyle) sigorta fiyatlarında indirim sağlar.

Nakliye sektörüyle hem üretim bandında hemde nakliyat firması olarak yıl içerisinde belirli kurallar dahilinde yapılacak sevkiyatlar belli ise bu poliçe akla gelir. Böylece her sevkiyat başında tek tek poliçe düzenlenerek ortaya çıkan hem iş gücünden, hem de prim indirimlerinden kar edilmiş olmaktadır.

Nakliyat sigortalarında abonman poliçe avantajları

Nakliyat sigortasında Abonman Poliçelerin avantajları nelerdir?

Burada ilk olarak söylenmesi gereken nakliyat işlemine konu olacak malların yıllık sefer sayısı ve miktarları belli ise bu poliçelere başvurulması gerekmektedir. Yıllık sevkiyat kapasiteleri belli ise bu poliçeler yardımıyla bizler Pamuk Sigorta ailesi olarak sizin adınıza sigorta şirketlerine gider ve sizin adınıza indirim talebinde bulunuruz. Çoğu sigorta şirketi tarafından kabul gören bu işlem sayesinde prim avantajını sizin adınıza sigorta acentemiz elde etmiş olur.

Her ne kadar her yapılacak nakliye seferi için bildirimde bulunulma şartı var isede şirketine göre farklılık göstermekle birlikte günlük aylık veya 3 aylık seferler için poliçelere bildirimde bulunmak, her seferinde yapılacak iş ve eleman yüklerini azaltmakta ve işlemler daha hızlı devam etmektedir. Ayrıca unutulan ve bilgisi şirkete verilmeyen sevkiyatlarda bile daha önceden toplu bildirimde bulunulduğu için tazminat talep etme hakkı korunmaktadır.

Sözleşmede belirtilen ve yıl içerisinde toplam limit dahilinde güvence altına alınmış olursunuz. Böylece öngörülemeyen ve daha yüksek değerlere ulaşan sevkiyatlar için toplam limit altında kalındığı sürece Abonman poliçe sahibi sigortalı güvence altında kalmaya devam edecektir.

Her halükarda belirlenen sevkiyat sonunda belirlenen mal bedellerine ve sevkiyat sayısına ulaşılamasa bile prim iadesi gündeme gelmektedir. Bu nedenle öngürelemeyen durumlardan dolayı yükse ve aşkın sigorta yapılmış olsa bile, kalan teminat kısmına tekabül eden primler tekrardan şirketlere ödenmektedir. İzmir Pamuk Sigorta Nakliyat Abonman Sigorta Poliçelerinde bu işlemleri sizin adınıza takip eder ve gerekli ödemeleri muhasebe departmanınıza geçilmesi sağlarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir