TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir? Ne işe yarar?

Özel hastanelerde tedavi olurken SGK priminize ek ödediğiniz primleri ortadan kaldıran özel hastanelerde de ücretsiz bir şekilde ayakta ve yatarak tedavi olmanızı sağlayan bir özel sağlık sigortası çeşididir.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!

Tamamlayıcı sağlık sigortası işlev ve kapsamı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu özel sağlık kurum ve kuruluşlarında ek ücret ödemeden tedavi olmanızın yanı sıra; sigorta şirketinin anlaşmasının bulunmadığı harici kurumlarda da şirketin vereceği ek limit olanağıyla, hem yatarak hem de ayakta olacağınız bütün tedavi masraflarını karşılamaktadır.

Tedavide temizlik önemlidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hangi şartlarda geçerlidir?

Öncelikle sigortalının SGK sı bulunmalıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıldıktan sonra sigortalının sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu bir özel hastaneye gitmesi gerekmekte; SGK ile anlaşmalı özel hastanede, sigortalının işlemlerini gerçekleştiren doktorun da SGK ile anlaşmalı olması; tedavisi talep edilen rahatsızlığın daha önceden aynı hastada vuku bulmuş olmaması, poliçe öncesine dayanmaması ve sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık poliçesinde bulunan özel ve genel şartlarına uygun olması gerekir. Bu gibi durumlarda Pamuk Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortanız ile sizlere sağlıkla ilgili önemli hizmetler verilmekte ve sağlığınız teminat altına alınmaktadır.

pamuk seninle

Tamamlayıcı sağlık sigortasına kimler sahip olabilir?

Türkiye’de yaşayıp ikamet yeri Türkiye’nin herhangi bir ili olan Genel Sağlık Sigortalı (SGK) olan (15 günlük prim yatırma koşulu ile) 18-65 yaş arası bütün kişiler, tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi yaptırıp ve poliçenin sunduğu tüm hizmetlerden yararlanabilir.

tamamlayıcı sağlık sigortası
SGK lı olmak yeterli

Tamamlayıcı sağlık sigortasına istediğim limitleri ekleyip kendime uygun hale nasıl getirebilirim?

Poliçenize ek Yatarak tedavi teminatının yanı sıra ek olarak ayakta tedavi veya doğum öncesi ve sonrası teminatlarını da seçerek ürününüzü beklentilerinize uygun hale getirip belirttiğiniz teminatlardan da yararlanabilirsiniz.

Ek Teminatlarla Yüzünüz Gülsün

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi var mı?

Doğum ve hamilelik gider teminatlarının poliçeye dahil edilmesinden en az 12 ay sonra, gebelik ve doğum ile ilgili giderler, tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanıp bu yönde hizmet alınabilir. Ayrıca bazı sigorta şirketlerinin gebelik ve doğuma yönelik ayrıca sağlık sigortası paketleri bulunmaktadır.

Son zamanlarda Doğum Paketi müşterilerin ilgisini çekmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı ile özel hastanelerde sürpriz ücretler çıkmadan bebeğinizin gelmesini keyifle bekleyebiliyorsunuz. Örneğin İzmir Medikal Park hastanesinde, Demir Hayat İki can Hamilelik paketi ile kendinizi teminat altına alabiliyor ve doğumu paket dahilinde farklı bir ücret ödemeden gerçekleştirebiliyorsunuz.

İyi Bir Gelecek İçin

Doğum teminatından yararlanmak için bekleme süresi uygulanır mı?

Azami 12 ay bekleme süresi bulunmaktadır. Sigortalı / Sigortalı adayı, doğum teminatının eklenmesi ile beraber gebe kalabileceği gibi, bekleme süresi içinde de gebe kalabilir. Ancak önemle belirtmek gerekir ki kesintisiz olarak doğum teminatının en az 2. yenilemesinin yapılma ile, doğum teminatlarından tam anlamıyla faydalanılabilir. Bazı firmaların İzmir Pamuk Sigorta ailesiyle yapmış olduğu anlaşmalar çerçevesinde, tamamlayıcı sağlık sigortası ve İzmir bireysel sağlık sigortası kapsamında sizlere 2. yıl poliçe yenilemesi olmadan da doğum teminatları verilebilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

İki Can Paketimizle Güvendesiniz…

Gözlük Masrafları ve Diş Tedavisi tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında karşılanır mı?

Diş tedavisi(dolgu,implant,kanal tedavisi,diş protezi) ve gözlük teminatı, tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı içerisinde değildir. Bu gibi sigorta teminatları ile ilgili İzmir Pamuk Sigorta bireysel sağlık sigortası ürününe bakın.

diş sigortası
Gülen Suratlar İçin

İlaç masraflarını, tamamlayıcı sağlık sigortası karşılar mı?

İlaç teminatı tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerinde kapsam dışı bırakılmıştır.

Şu anda çalışıyorum. Emekli olduğumda poliçe bitecek mi?

Hayır, SGK lı olduğunuz sürece poliçenizi yenileyebilirsiniz. Emekli olduğunuz süre içerisinde bile daha önce tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmamış olsanız dahi bizimle iletişime geçebilir ve poliçeniz tarafımızdan düzenlenebilir.

Hastaneye gittiğimde herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 98. maddesi gereğince sigortalıların yükümlü olduğu katılım ücreti dışında herhangi bir ek ücret ödenmemektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında herhangi bir indirim var mı?

Ailenizle yaptıracağınız toplu poliçe ve yenilemelerde poliçe indirimleri mevcuttur. Ayrıca Pamuk sigorta ailesine özel toplu indirimlerden yararlanmak için iletişim….

Ömür boyu yenileme garantisi var mıdır?Hangi durumlarda hak kazanabilirim?

Sigortayı yaptıranın üst üste 3 yıl boyunca tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırıp devam ettirmesi durumunda, 3 yılın bitimini takiben sigortalının sağlık durumu göz önünde bulundurularak “ömür boyu yenileme garantisi” değerlendirilir. Oluşan bu hakkın kazanılmasından sonra, sigortalı veya sigorta ettiren aksi talebi olmadıkça ortaya çıkabilecek hastalık ve rahatsızlıklar nedeniyle teminat kapsamı daraltılamaz, teminat limitlerinde değişiklik yapılmaz ve teminatlar düşürülemez, sigortalı katılım payları herhangi bir sebeple artırılmaz, sigorta teknik esaslarında bile ve aynı zamanda özel şartlarda sigortalı aleyhine herhangi bir değişiklik yapılamaz, bu hakkı sigortalı veya sigorta ettiren kazandıktan sonra ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklardan dolayı hastalık ek primi veya istisnai durumlar uygulanmaz, ek tazminat primi geçerli olmaz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ne kadar süreyle geçerlidir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası aksi belirtilmedikçe 1 yıl süreyle geçerlidir.Sizde hizmetlerimizden yararlanmak ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için İzmir Sigorta Acentelerinden Pamuk Sigorta Ailesi ile 0507 610 6514 ya da 0850 340 2 200 numaralı hatlarımızdan iletişime geçebilirsiniz

özel sağlık sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve fiyatları için beklemeden hemen arayabilirsiniz.
0850 340 2 200