ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

Özel-Bireysel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası, poliçe içerisinde yer alan poliçeyi yaptıran sigortalıların, herhangi bir sağlık güvencesi olmadan da(SGK lı olma zorunluluğu yok) poliçe vadesi içerisinde yapmış oldukları bütün sağlık gider ve harcamalarını (, ilaç, görüntüleme, doktor muayenesi, tahliller, ameliyat masrafları v.b.) poliçe içerisinde belirtilmiş olan limit ve kullanım şartları dahilinde güvence altına alan bir tür sigorta çeşididir.

özel sağlık sigortası
Güvende Hisset

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?Kimlere Yapılır?

Özel Sağlık Sigortası fiyatları poliçe çeşitlerine ve türlerine göre farklılık göstermekle beraber (yatarak tedavi , yatarak artı ayakta tedavi teminatlı gibi) sigortalı adayının yaşına, cinsiyetine, sağlık geçmişine ve benzeri kriterlere bağlı olarak poliçe primleri değişebilir.

Bireysel sağlık sigortası yaptırmak için tamamlayıcı sağlık sigortasındaki gibi SGK lı olma şartı aranmaz ve 18 yaşını doldurmuş herkes bu sigorta çeşidinden de yararlanabilir. 18 yaş altında olan çocuklar ise yanlarında bir ebeveyn olması şartı ile poliçe kapsamı içerisinde yer alabilir.

sigorta şirketleri
Özel Sağlık Sigortasından herkes yararlanabilir.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmaya Karar Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bu sigorta çeşidinde sigortacılık sektöründe teminat ve primleri farklı olan çok fazla poliçe çeşidi bulunmakla birlikte; belirtilen bu hususlar sigorta primini doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer alır.

Bunlar sigorta primini doğrudan etkileyen poliçe teminat limitleri, sigortalının katılım payının oranları, anlaşmalı olan hastane kısıtlamaları gibi birden çok unsuru içerisinde barındırabilir. Bu nedenle poliçenizi oluşturmadan önce ne tür bir sağlık sigortası çeşidine ihtiyacınız olduğunu belirleyip buna göre bütün alternatifleri araştırmanızı tavsiye ederiz. Bu noktada İzmir ilinde Özel Sağlık Sigortası alanında konusunda uzman ekip arkadaşlarımıza danışarak iletişim kurarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

özel sağlık sigortası
Düşünmeyin Pamuk Sigorta Sizlerle

Genel Sağlık Sigortası(GSS)

Genel Sağlık Sigortası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından çalışan her bireyin işveren tarafından yapılması zorunlu tutulan emekliliğe de etki eden sigorta çeşididir. Mevcut sistemimizde sigortalı çalışan her birey ve bakmakla yükümlü oldukları kişiler (eş, çocuk, baba ve anne) gibi kişiler ve emekliler Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamındadır. Ancak 25 yaşını aşan ve sosyal güvencesi bulunmayan öğrenciler, ayrıca 18 yaşını aşmış öğrenci olmayan kişilerin de Genel Sağlık Sigortası tespiti yaptırması zorunludur.

Kaymakamlıklar tarafından yapılan gelir tespitiyle aylık 35 TL’den başlayan ödemelerle Genel Sağlık Sigortası primleri ödenir. Hiç geliri olmayanlar da devlet tarafından toplum içerisinde yeşil kart olarak bilinen sigorta çeşidiyle sağlık yönünden güvence altına alınır. Örneğin şahıs başı geliri 886 TL olan aileler Genel Sağlık Sigortası için 35,50 TL prim öder. Kişi başı geliri daha yüksek olan ailelerde ise prim miktarı doğru orantılı bir şekilde artar.

genel sağlık sigortası
Genel Sağlık Sigortası

ÖZEL(BİREYSEL) SAĞLIK SİGORTASI İLE GENEL SAĞLIK SİGORTASI ARASINDA NE GİBİ FARKLAR VARDIR?

Genel Sağlık Sigortası 01/01/2012 tarihinden itibaren zorunlu hale gelmiştir. Bu tarihten sonra, sosyal güvenlik sistemine dahil olmayanlar dahi zorunlu gelir testine tabi tutulup aile içindeki gelir durumlarına göre primleri ya Devlet tarafından ödenecek (yeşil kart sisteminde olduğu gibi) ya da primleri kendileri tarafından ödenmek şartı ile sisteme dahil olmuş olacaklardır.

Yapılacak olan gelir testine bağlı olarak ödenecek prim miktarları kişinin hangi gelir grubuna dahil olduklarına göre saptanacaktır. Sonrasında sisteme dahil edilen her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı rahatsızlık ve hastalık durumlarında Genel Sağlık Sigortası kapsamında devlete ait bütün sağlık kuruluşu ve hastanelerde tedavilerini olabilecek düzeye ulaşmıştır.

Sayılan bu sebeplerden ötürü özel sağlık sigortası yaptırmak için genel sağlık sigortası şartı aranmamaktadır. Ancak uygulamada Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan her birey genel sağlık sigortalısı sayılmış ve özel sağlık sigortası içinde genel sağlık sigortalı olmak bir şart haline gelmiştir.

genel sağlık sigortası
Sağlıklı Yaşam İçin

Bireysel Sağlık Sigortasının Verdiği Teminat Grupları Nelerdir.

Yatarak Tedavi teminatı, Ayakta Tedavi Teminatı, Hamilelik ve Doğum Teminatı, Estetik/Kozmetik Teminatı, Check-up Teminatı, Diş Teminatı, Gözlük ve Lens Teminatı gibi bir çok teminat için İzmir Sigorta Şirketleri nden İzmir Pamuk Sigortayı arayabilir, müşteri temsilcilerimiz ile birlikte sizler için en iyi sigorta poliçesini beraber tanzim edebilirsiniz.

Kendi Sigortanı Kendin Belirle

Pamuk Sigorta olarak sizlere paket poliçelerden daha ziyade ihtiyacınıza uygun poliçeler tanzim etmekten yanayız. Bundan dolayı, trafik sigortanız, kasko sigortanız, ev, konut, iş yeri sigortalarınız gibi bireysel sağlık sigortanız ve tamamlayıcı sağlık sigortanızda da sizlere en uygun teminatları sizlere geniş bilgilendirme yaparak tanzim etme yöntemini kullanıyoruz. Böylece sizin için gereksiz olan sigorta poliçesi teminatlarına para ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Bizler İzmir Pamuk Sigorta ailesi olarak sizlere en uygun ve en ucuz sigorta poliçelerini en kapsamlı teminatlarla sunmaktayız. Sizler de Pamuk Sigorta müşteri temsilcileri ile görüşebilir, internet sitemiz üzerinden teklif alabilir, sigortalı hayata adım atabilirsiniz. Unutmayın bir telefon uzağınızdayız.

van sigorta şirketleri
Bizimle Güvendesiniz

Özel Sağlık Sigortası teklifi almak için bilgilerinizi bırakın biz sizi arayalım.

Özel Sağlık Sigortası ve fiyatları için beklemeden hemen arayabilirsiniz.
0850 340 2 200