KONUT SİGORTASI NEDİR NELERİ KAPSAR

konut sigortasi

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası nedir sorusu evini güvence altına almak isteyen tüm insanların merak ettiği soruların başında gelir.

Konut sigortası, ister ev sahibi olun isterseniz kiracı, evinizi, ailenizi ve eşyalarınızı koruma altına alan kapsamlı bir sigortadır. Evinizin yıkılması veya oturulamaz hale gelmesi, hırsızlık, yangın gibi durumlar ile kiracınız taşınmak zorunda kalabilir; ev sahibi kira gelirinden mahrum olabilir, taşınma ve enkaz kaldırma giderleri de büyük bir külfet oluşturabilir.

İzmir Pamuk Sigorta dan alacağınız konut sigortası, ev ve eşyalarınızı teminat altına alarak sizi tüm görünen ve görünmeyen risklere karşı güvence altına alır. Konut sigortası kapsamında isterseniz sadece dairenizi yani binayı sigortalatabileceğiniz gibi eşya sigortasıyla sadece ev eşyalarınızı da sigortalatabilirsiniz

Konut Eşya Sigortası Nedir?

Sel, hırsızlık, yangın, deprem beşeri ve doğal gibi birçok riske karşı evinizdeki tüm eşyalarınızı İzmir Pamuk Sigorta dan çok uygun fiyatlara alacağınız eşya sigortası ile koruma altına alabilirsiniz. Eşya Sigortası kapsamında; deprem, yangın, sel ve su baskını, fırtına, yer kayması, yıldırım, infilak, hırsızlık, gibi doğal afetlerin yanı sıra terör olayları ve toplumsal halk hareketleri gibi olağan dışı etmenler sebebiyle uğranılan ya da uğratılan zararlar da güvence altına alınıyor.

konut sigortası
Pamuk Sigorta ile gözünüz arkada kalmasın

Konut Sigortası Teminatları Nelerdir?

Konut sigortası ev sahibi ve kiracılara uygun olarak farklı teminatları kapsayabilir. Kiracı yalnızca eşya sigortası yaptırabileceği gibi, ev sahibi de bina ve eşya sigortalarını da bu kapsama koyarak birlikte yaptırabilir.

Konut Sigortası Kapsamındaki Eşyalar Nelerdir?

Konutta bulunan, sigortalı ve sigortalı ile birlikte oturan aile bireyleri ile birlikte oturan aile bireyleri ile çalışanlarının kişisel eşyaları da dahil olmak üzere tüm ev eşyaları eşya sigorta bedeli kapsamındadır. Ayrıca konut dışındaki bahçıvan evi, garaj gibi eklentilerde bulunan sigortalıya ait eşyalar da eşya bedeline dahildir.

Ticari nitelikteki mallar, demirbaşlar, ticari defterler, hisse senedi, tahvil, çek, projeler, planlar, kalıplar, vb. kıymetli kağıtlar eşya kapsamına girmez. Poliçe bedeline dahil edilmesi şartı ile açıkta bırakılan ziynet eşyaları ve nakit para, sigorta şirketinin belirlemiş olduğu limitler dahilinde da teminat altına alınabilir.

Konut ev eşya sigortası yaptırarak ev ve içindeki eşyaların dahil olmak üzere, evin içinde yaşayanlar ve sorumluluklarını da teminat altına alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Sizlere konut ev eşya sigortası teminatları konusunda Pamuk Sigorta güvencesi ile paket poliçeler yerine sizin özel durumunuza uygun sigorta teminatlarını belirlemekteyiz. İzmir Pamuk sigorta ailesi olarak İzmir ve çevre illerde hatta Türkiye’nin her yerinde müşteri temsilcilerimiz ile telefon üzerinden yada teklif sayfamız üzerinden konut ev eşya sigortası tekliflerinizi alabilirsiniz.

Konut Sigortası ile Zorunlu Deprem Sigortasının Farkları

Tıpkı zorunlu trafik sigortası ve kaskoda olduğu gibi zorunlu deprem sigortası ve konut ev eşya sigortası da sık sık birbiriyle karıştırılabiliyor. Peki, son derece büyük öneme sahip olan bu 2 sigorta türü aslında ne anlama geliyor, hangi durumları kapsıyor ve aralarındaki farklar neler? Dask ile ilgili tüm bilinmeyenleri ilgili makalemizden öğrenebilirsiniz. Dask ile konut sigortasını birbirinden ayıran en önemli özellik ise Dask ın Zorunlu Deprem Sigortası olması; Konut Sigortası nın ise isteğe bağlı olmasıdır.

Ayrıca Dask tüm yapılar için geçerlidir ve sadece yapıyı depreme karşı teminat altına alarak koruma sağlar. Ancak konut eşya sigortasına ev içerisinde bulunan istenilen tüm riskler dahil edilebilir.

Konut (Ev, Mesken) Sigortasının Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Bu sigorta çeşidinin geçerlilik süresi, diğer sigorta türlerinde olduğu gibi poliçenin yapıldığı günden itibaren 1 yıldır. Diğer sigorta ürünleri olan trafik sigortası, kasko sigortası, sağlık sigortası, bireysel sağlık sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortası, DASK deprem ve doğal afet sigortası gibi T.C. yasalarında düzenlendiği üzere sigorta poliçeleri 1 (Bir) yıl üzerinden tanzim edilmektedir.

Neden İzmir Pamuk Sigorta?

İzmir Pamuk Sigorta dan konut sigortası alarak tek bir poliçe ile birçok durum için evinizi güvence altına alabilirsiniz. Yangın, deprem, fırtına, sel ve su baskını gibi durumlar sonucu evdeki eşyaların ve diğer görünmeyen risklerin teminat altına alınması konut sigortasının kapsamına dahildir.

Trafik Poliçesi fiyatları İçin Hemen Arayın : 0507 610 65 14

Trafik sigortası teklifi almak için hemen tıklayın.